top of page

Pomiar ucha rzeczywistego REM

W jakim celu jest wykonywana?

Badanie REM pozwala zmierzyć widmo natężenia sygnału jaki faktycznie dociera do błony bębenkowej. Takie rozwiązanie poprawia komfort słyszenia dźwięków, które Pacjent zaczyna “na nowo” poznawać w początkowym procesie dopasowania urządzeń.

Dzięki REM skracamy czas adaptacji do aparatu słuchowego oraz znacznie poprawiamy rozumienie mowy poprzez precyzyjniejsze wzmocnienie określonych częstotliwości.

REM to system pozwalający na dostosowanie ustawień aparatu słuchowego do indywidualnych, specyficznych właściwości ucha pacjenta.

W jaki sposób jest wykonywana?

Pomiar REM polega na włożeniu do ucha pacjenta bardzo cienkiego wężyka z silikonu, który jest połączony z mikrofonem na zewnątrz. W ten sposób możemy bezpośrednio sprawdzić jak aparat słuchowy wzmacnia dźwięki w środku ucha pacjenta, tuż przy błonie bębenkowej.

                                   "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja pn.: "Podjęcie działalności gospodarczej pod nazwą "AUDIO-SŁUCH" polegającej na mobilnym gabinecie badań i protetyki słuchu", współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Cel operacji: Podjęcie działalności gospodarczej pod nazwą "AUDIO-SŁUCH" polegającej na mobilnym gabinecie badań i protetyki słuchu. 
Przewidywany wynik operacji: Utworzenie miejsca pracy.

bottom of page