top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKarolina Pastuszka

Dlaczego nie warto zwlekać z decyzją o zakupie aparatu słuchowego?

Jeśli zauważysz u siebie, bądź u swoich bliskich obniżoną czujność narządu słuchu, wybierz się na badanie słuchu. Nie warto czekać. Właściwie dobrany aparat słuchowy, pozwoli na zachowanie dotychczasowego komfortu życia.


Nieleczony niedosłuch zaburza kontakt ze światem i interakcje społeczne. Problemy słuchowe mogą prowadzić do wielu nieporozumień oraz frustracji. Niemożność uczestnictwa w pełni w rozmowach czy spotkaniach może prowadzić do ograniczenia kontaktów oraz wyjść i zamknięcia się w domu.


Pogorszone słyszenie często prowadzi do obniżonego nastroju. Jeśli zdecydujesz się zasięgnąć pomocy u protetyka słuchu, akceptacja rzeczywistości będzie prostsza i szybko przekonasz się, że niedosłuch nie stanowi przeszkody w codziennym funkcjonowaniu.


Wysiłek towarzyszący zrozumieniu komunikatów oraz negatywne uczucie związane z całą sytuacją znacząco utrudnia koncentrację oraz zapamiętywanie istotnych informacji.

Wykonywanie codziennych obowiązków i interakcje z ludźmi wydają się bardzo stresujące i zużywają więcej energii. Rzeczy, które wcześniej nie sprawiały wysiłku, wymagają wzmożonej uwagi oraz czujności, dlatego organizm szybciej się męczy.


Nieleczony niedosłuch - izolacja, niepodejmowanie aktywności i długotrwale utrzymujący się obniżony nastrój - może być czynnikiem, który prowadzić będzie do rozwoju demencji w podeszłym wieku.
Comments


bottom of page